Menu

اتحادیه قالیشویان و قالیبافان ری

استفاده از آب شرب در قالیشویی ها
اتحادیه قالیشویان ری
/ دسته ها: اخبار, اطلاعیه ها

استفاده از آب شرب در قالیشویی ها

این که قالی‌شویی‌ها آب شرب شهرها را می‌بلعند، به سال‌ها فعالیت غیراصولی این واحدهای خدماتی برمیگردد، استمرار فعالیت آن‌ها مخاطرات زیست‌محیطی جدی به همراه داشته است.

این که قالی‌شویی‌ها آب شرب شهرها را می‌بلعند، به سال‌ها فعالیت غیراصولی این واحدهای خدماتی برمیگردد، استمرار فعالیت آن‌ها مخاطرات زیست‌محیطی جدی به همراه داشته است.
 گروه استان‌ها: در قرن جاری منابع آب شیرین از چاه‌های نفت هم باارزش‌تر و حیاتی‌تر شده‌اند چراکه اگر به داشته‌های طبیعی زمین نگاهی گذرا داشته باشیم خواهیم دید که منابع آب شیرین جهان نسبت به جمعیت این کره خاکی بسیار محدود بوده و این در حالی است که در سال‌های اخیر به دلایل مختلف از وسعت منابع آبی قابل‌استفاده زمین نیز به‌شدت کاسته شده است.

ما انسان‌ها در کره‌ای زندگی می‌کنیم که بیش از ۸۰ درصد از سطح آن را آب پوشانده که ۹۷ درصد از همین آب‌های موجود شور هستند و برای استفاده بشر غیرقابل‌شرب هستند.
و دو درصد از منابع آبی جهان نیز در یخچال‌های طبیعی به‌صورت یخ‌های قطبی درآمده که به‌دوراز دسترس بشرند و این در حالی است که تنها کمتر از یک درصد از منابع آب زمین شیرین و قابل‌استفاده هستند. کمتر از یک درصد برای تمامی جمعیت ساکن روی کره زمین!
با این اوصاف کارشناسان حوزه آب به دلایلی همچون تغییرات اقلیمی، افزایش بیش‌ازپیش جمعیت جهان و استفاده غیراصولی از منابع آب شیرین در کنار محدودیت‌های طبیعی که در شرایط زیستی زمین وجود دارد، هشدارهای بسیاری داده و همه انسان ها را به استفاده اصولی و کارشناسانه دعوت کرده‌اند.
این در حالیست که خدمات قالیشویی ها با آب شرب انجام میگیرد که استمرار این استفاده خطرات جدی به همراه خواهد آورد. 

الهام برنا، معاون نظارت و پایش اداره کل محیط ‌زیست لرستان با اشاره به وجود تعداد ۳۳ واحد قالی‌شویی در سطح شهر خرم‌آباد گفت: ایجاد یک مکان متمرکز در این رابطه که تمام ضوابط استقرار واحد را دارا باشد ضروری است.
 برنا تأکید کرد: این امر در رفع مشکلات زیست‌محیطی و مدیریت بهتر این واحدها ضروری است.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط ‌زیست لرستان برای ساماندهی و رفع نواقص زیست‌محیطی واحدهای قالییشویی، بر همکاری و تعامل اداره کل محیط ‌زیست و اتحادیه قالییشویان تأکید کرد.
 وی  در سطح شهر خرم‌آباد مهم‌ترین مشکل واحدهای  قالییشویی را استفاده از آب شرب در شستشو، مصرف بیش‌ازحد آب ، عدم تصفیه پساب، وجود  آلودگی‌های صوتی بیان کرد.  
 

مطلب قبلی شستشوی فرش و موکت با استفاده از بخارشوی
مطلب بعدی انبار کردن فرش
Print
2492 رتبه بندی این مطلب:
2/0

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x

آخرین مطالب

RSS

پربازدیدترین مطالب

RSS
دی ان ان