Menu

اتحادیه قالیشویان و قالیبافان ری

دستگاه قالیشویی : آشنایی با دستگاه های قالیشویی
اتحادیه قالیشویان ری
/ دسته ها: مقالات

دستگاه قالیشویی : آشنایی با دستگاه های قالیشویی

دستگاه های قالیشویی اگر از لحاظ فنی کیفیت مناسبی داشته باشند، آسیب رسیدن به فرش به کمترین حد خود میرسد. 

با رعایت اصول و قوانین دستگاه سازی و استفاده از دستگاه های با کیفیت و استاندارد جهت شستشوی فرش حتما مسئول قالیشویی و کاگران قالیشویی را در جلوگیری از اسیب رسیدن به فرش کمک خواهد کرد و در آن سوی قضیه هم کار ساده تر و روتین تر پیش خواهد رفت.

دستگاه قالیشویی معمولا شامل فرچه، شلاق زن، آبگیر دورانی، گرمخانه گازوئیلی.فن هدایت کننده هوا و ... میباشد

دستگاه های قالیشویی اتوماتیک نیز شامل آبگیر های دورانی ولوله ای، میباشند.دستگاه تمام اتوماتیک فرچه زنی به این صورت عمل میکنند که فرش از یک سمت وارد دستگاه شده واز سمت دیگر شسته شده و آبکشی شده خارج میشود و از همانجا به کمک کارگرها به گرمخانه اتوماتیک انتقال داده میشود و پس از گذشت حدوده ۳ ساعت از این دستگاه خشک شده و به صورت لول شده بیرون می آید.

مدرن و به روز بودن دستگاه های قالیشویی یکی از فاکتور های مهم در شستشوی هر چه بهتر فرش میباشد.به این صورت که قالی و فرش با سرعت بیشتر شسته میشود و همین که تاخیر در شستشوی فرش به وجود نمیاید، به همین جهت از آسیب دیدگی و مواردی از این دست جلوگیری میشود.

یکی دیگر از مواردی که در کنار به روز بودن دستگاه ها، باعث بالا رفتن کیفیت یک قالیشویی میشود این است که افراد مجرب و متخصصی در کادر قالیشویی مشغول به کار باشند.افرادی مانند استاد کار قالیشویی.

مقاله مرتبط : انتخاب بهترین قالیشویی

مطلب قبلی تگزاپون چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد؟
مطلب بعدی ترمیم فرش : ترمیم فرش دستبافت ابریشمی
Print
1214 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x

آخرین مطالب

RSS

پربازدیدترین مطالب

RSS
دی ان ان