Menu

اتحادیه قالیشویان و قالیبافان ری

شهروندان مراقب قالیشویی‌های بدون مجوز باشند
اتحادیه قالیشویان ری
/ دسته ها: اخبار

شهروندان مراقب قالیشویی‌های بدون مجوز باشند

سردار محمد شرفی رئیس پلیس پیشگیری ناجا در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به‌احتمال افزایش فعالیت قالیشویی‌های غیرقانونی در روزهای منتهی به پایان سال اظهار کرد: از شهروندان خواهش می‌کنیم برای سپردن فرش‌های خود به قالیشویی‌ها، حتماً از مجوز داشتن آن قالیشویی مطمئن شوند.

وی افزود: در سال‌های پیش در برخی از پرونده‌های سرقت مواردی را داشته‌ایم که افرادی در قالب قالیشویی‌ها، فرش‌های مردم را به نیت شست‌وشو برده ولی درواقع آن‌ها را به سرقت برده‌اند.

رئیس پلیس پیشگیری با اشاره به تعدد خرده سرقت‌ها در ایام پایانی سال گفت: به دلیل اینکه در روزهای پایانی سال مردم بیشتر زمان خود را در بیرون خانه به سر می‌برند (به‌منظور خرید و تهیه مایحتاج عید نوروز) احتمال افزایش خرده سرقت‌ها وجود دارد و یکی از مواردِ این خرده سرقت‌ها، دزدیدن فرش‌ها از روی دیوار یا پشت‌بام خانه‌ها است.

سردار شرفی یادآور شد: توصیه می‌کنم اگر مردم خودشان اقدام به شستن قالی می‌کنند، فرش‌های خود را در مکان امن برای خشک شدن آویزان کنند تا سارقین نتوانند از موقعیت سوءاستفاده کنند و فرش‌ها را از روی دیوارها بدزدند.

وی در پایان گفت: در سال‌های گذشته سرقت قالی از روی دیوار را در مناطق روستایی و حاشیه‌نشین بسیار داشتیم که امسال سعی داریم با نظارت بیشتر بر تمامی مناطق از این قبیل سرقت‌ها جلوگیری کنیم.

 

لیست قالیشویان مجاز را میتوانید در صفحه قالیشویان مجاز ببینید.

 

منبع خبر : خبرگزاری مهر

مطلب قبلی شستشوی فرش های سیل زدگان پلدختر
مطلب بعدی جارو زدن برای فرش مفید است یا مضر؟!تاثیر جارو بر عمر فرش
Print
1396 رتبه بندی این مطلب:
3/0

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x

آخرین مطالب

RSS

پربازدیدترین مطالب

RSS
دی ان ان