Menu

اتحادیه قالیشویان و قالیبافان ری

علت زرد شدن ریشه فرش بعد از شستشو(راه حل)
اتحادیه قالیشویان ری
/ دسته ها: مقالات

علت زرد شدن ریشه فرش بعد از شستشو(راه حل)

احتمالا برای شما هم اتفاق افتاده است که بعد از شستشوی فرش ریشه های فرش زرد شده است.در این مقاله به زرد شدن ریشه فرش خواهیم پرداخت و راه حل آن را بررسی خواهیم کرد.

علت زرد شدن ریشه و فرش بعد از شستشو

قبل از هرچیز باید بدانید که علت زرد شدن ریشه فرش بعد از شستشو چیست؟ مهم ترین دلیل بروز این اتفاق استفاده از شوینده های بی کیفت و نامناسب است.این شوینده ها با خاصیت اسیدی فراوان برای فرش هایی با ظرافت بالا مناسب نیستند و باعث آسیب رسیدن با تار و پود فرش میشوند. و گاها ریشه های فرش بعد از شستشو به رنگ زرد درخواهند آمد.

زرد شدن ریشه فرش

از دیگر دلایلی که باعث زرد شدن ریشه فرش پس از شستشو میشود، جارو نکردن فرش قبل از شستشو اشاره است.به این صورت که گرد و غبار در داخل فرش مانده و بعد از شستشو باعث تیرگی و زردی فرش و ریشه فرش خواهد شد.

 

دلیل دیگری که میتواند باعث زرد شدن ریشه فرش بعد از شستشو شود این است که فرش به خوبی شسته نمیشود و آبگیری به خوبی انجام نمیشود به همین دلیل هنگام پهن کردن فرش آب چرک آلود از ریشه فرش عبور میکند و باعث زرد شدن ریشه فرش میشود.

راه حل؟!

برای جلوگیری از تیرگی و زردی فرش پس از شستشو، فرش را به صورت کامل آبگیری نمایید و در مکانی قرار دهید که نم باقی مانده فرش از بین برود و فرش خشک شود. به این دلیل که آب موجود در فرش باعث زرد شدن ریشه و تیره شدن فرش میشود. به همین دلیل توصیه میکنیم حتما آب فرش موجود در فرش را پس از شستشو کاملا خارج کنید.میتوان گفت که این موضوع اصلی ترین علت زرد شدن ریشه فرش میباشد.

علت زرد شدن ریشه فرش

را حل از بین بردن زدی فرش

برای از بین بردن زردی فرش پس از شستشو ابتدا باید به بررسی میزان زردی بپردازید.اگر زردی فرش کم بود میتوانید خودتان برای از بین بردن آن اقدام کنید.اما اگر زردی فرش زیاد بود بهتر است که فرش را به یک قالیشویی مجرب بسپارید.

برای از بین بردن زردی ریشه و فرش در خانه باید از مواد شوینده با خاصیت اسیدی پایین استفاده کنید.به این صورت که مقداری از ماده شوینده را در آب ولرم (آب سرد هیچ کمکی به از بین بردن زردی ریشه و فرش نمیکند و آب داغ هم به بافت و الیاف فرش آسیب میرساند) حل نموده و با ابر یا اسفنجی که به محلول آغشته شده است به آرامی بر روی ریشه های زرد فرش بکشید.بعد از اتمام این کار فرش را در محیطی مناسب قرار دهید تا کاملا خشک شود.

مطلب قبلی تعرفه قالیشویی اتحادیه
مطلب بعدی تمیز کردن فرش با سرکه
Print
14383 رتبه بندی این مطلب:
2/9

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x

آخرین مطالب

RSS

پربازدیدترین مطالب

RSS
دی ان ان