Menu

اتحادیه قالیشویان و قالیبافان ری

مزایای داشتن فرش های تمیز
اتحادیه قالیشویان ری
/ دسته ها: مقالات

مزایای داشتن فرش های تمیز

تمیز نگه داشتن فرش میتواند مزایای بسیار زیادی از جمله زیبایی فرش داشته باشد به این ترتیب که اگر فرش را به خوبی نگهداری کنیم، به همین اندازه کیفیت و جلوه خود را حفظ خواهد کرد.علاوه بر تمیزی و جلوه زیبای فرش های تمیز در منزل،این مورد میتواند از نظر سلامت افراد در منزل حائز اهمیت باشد.تمیزی و زیبایی دکوراسیون داخلی میتواند با تمیز بودن فرش تاثیر مثبتی در کل دکوراسیون داخلی منزل شما داشته باشد.

 

تمیز بودن فرش چه مزایایی میتواند داشته باشد؟

تمیز نگه داشتن فرش ها میتواند در بهبود سلامت افراد خانواده نقش مهمی داشته باشد.فرش های کثیف عامل بسیاری از بیماری ها مانند آسم، اگزما و آلرژی هستند.زمانی که فرش حرکت کوچکی داشته باشد یا هنگام راه رفتن روی فرش،عوامل بیماری زا در آن به حرکت خواهد افتاد و در هوا و محیط پیرامون پخش خواهد شد.برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است یک برنامه ریزی خوب و دقیق برای تمیز کردن و نظافت فرش انجام داد.از جمله این آلرژن ها میتوان به انواع میکروب ها و ویروس ها،گرد و غبار و خاک و حشرات ریز اشاره کرد که میتواند باعث بیماری هایی همراه با تب، درد و اسهال خونی باشد.

فرش ها نقش فیلتر را در منزل ایفا میکنند. با تمیز نگه داشتن و نظافت مستمر فرش هایتان میتواند علاوه بر جلوگیری از بیماری ها، از هوای تمیز و تنفس خوب برخوردار باشید.

یکی دیگر از مزایای نظافت فرش ها، میتوان به جنبه مالی این قضیه اشاره کرد.زمانی که شما فرش هایتان را تمیز نگه دارید در طول سال به شستشوی کمتر و همچنین مواد شوینده کمتر نیاز پیدا میکنید

از دیگر مزایای نظافت و تمیزی فرش میتوان به افزایش طول عمر فرش اشاره کرد.شاید شما پس از مدتی بخواهید فرش های خود را تعویض کنید،با تمیز نگهداشتن فرش ها و نظافت فرش که باعث افزایش طول عمر فرش خواهد شد، میتوانید خریدار خوبی برای فرش های خود پیدا کنید.

 

فرش همانند فیلتر عمل میکند!

شاید شما زمانی که در شرف خریدن فرش هستید،به تاثیر سلامت و تاثیر آن در رفاه خانواده توجه نکنید.همانطور که فیلتر تهویه هوا،گرد و خاک و غبار را تسویه کرده و هوای پاک و مطبوع را برای منزل شما فراهم میکند.شاید باور این مساله سخت باشد اما فرش هم دقیقا همینطور عمل میکند!این ویژگی فرش میتواند در ماه های سرد سال که امکان باز کردن پنجره برای تهویه هوا وجود ندارد، به کمک شما بیاید.تار و پود فرش،گرد و غبار و خاک،حشره های کوچک،قارچ ها و باکتری ها را به خود جذب میکند!

راه ساده ای برای تمیز کردن فرش وجود دارد، و آن هم جاروبرقی است!همچنین میتوانید از سرکه برای تمیز کردن فرش نیز استفاده کنید.

همینطور میتوانید شستشوی فرش های خود را به قالیشویی پایتخت بسپارید.

مطلب قبلی چگونه از ریشه فرش محافظت کنیم؟
مطلب بعدی بهترین روش از بین بردن پرزهای فرش
Print
1586 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x

آخرین مطالب

RSS

پربازدیدترین مطالب

RSS
دی ان ان