Menu

اتحادیه قالیشویان و قالیبافان ری

نکاتی جهت راهنمایی در خرید فرش ماشینی و دستبافت
اتحادیه قالیشویان ری
/ دسته ها: مقالات

نکاتی جهت راهنمایی در خرید فرش ماشینی و دستبافت

هر وسیله ای عمر مفیدی دارد. فرش هم از این قائده مستثنا نیست. پیشنهاد اهالی این حرفه این است که هر از گاهی و پس از مدتی چند ساله، فرش های خود را تعویض کنند و فرش نو و تازه تهیه کنند.

فرش های ماشینی به علت موارد به کار رفته در تار و پودشان، پس از چند سال هم کیفیت خود را از دست میدهند و هم مستعد میکروب و انواع باکتری میشوند که برای سلامتی انسان و مخصوصا کودکان خطرناک هستند. و همچنین با گذشت عمر فرش، باعث بوجود آمدن حشرات و موجوداتی در فرش میشود.

تهیه فرش هم مانند سایر وسایل نیازمند تحقیق و زمان است. سلیقه ایرانی ها در فرش خیلی متفاوت است و ابتدا باید به این مورد توجه شود. پیدا کردن فرش مورد علاقه و مورد پسندتان نیازمند بازدید و تحقیق از فروشگاه های فرش است. در این امر که ممکن است چندی طول بکشد باید صبور باشید! مدت زمانی که برای انتخاب فرش دلخواه طول میشکد، به سلیقه و میزان سختگیری شما بستگی دارد.

به گره های فرش دقت کنید به ویژه اگر قصد تهیه فرش دستبافت را دارید، حتما پشت فرش را هم نگاه بیندازید.

ضخامت فرش را بررسی کنید. فرشی خوب و در رتبه عالی قرار میگیرد که ضخامت کمتری دارد، مخصوصا اگر جنس فرش تمام ابریشم باشد.

حتما به مکانی که برای آن به دنبال تهیه فرش هستید هم توجه کنید. مثلا برای اتاق خواب خیلی نیازی به هزینه زیاد برای فرش نیست.

به این نکته هم توجه کنید که هرچه هزینه بیشتری کنید، عمر مفید فرش نیز افزایش پیدا میکند. علاوه بر این، مقاوت فرش نیز در برابر شستشو ها و موارد دیگر افزایش پیدا خواهد کرد.

اگر قصد تهیه فرش برای اتاق کودک خود دارید بهتر است او را نیز همراه خود به فروشگاه ها ببرید و از طرح های کارتونی و فانتزی دیدن کنید.

اگر تجربه ای در خرید و تحقیقات در مورد فرش دارید خوشحال میشویم در قسمت نظرات، با ما در میان بگذارید.

مطلب قبلی ۴۰ هزار قالیباف استان تهران ساماندهی می‌شوند
مطلب بعدی انواع فرش ایرانی: آشنایی با تاریخچه فرش ایرانی و انواع آن
Print
1097 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x

آخرین مطالب

RSS

پربازدیدترین مطالب

RSS
دی ان ان