Menu

اتحادیه قالیشویان و قالیبافان ری

روش های از بین بردن کدری فرش و براق کردن فرش
اتحادیه قالیشویان ری

روش های از بین بردن کدری فرش و براق کردن فرش

همانطور که می دانید تیرگی فرش در خانه خوب به نظر نمی رسد. اکنون در این مطلب در مورد چگونگی براق سازی فرش صحبت خواهیم کرد. مطمئناً تاکنون راه حلهای زیادی شنیده اید یا خوانده اید. اگر در این زمینه نظر یا تجربه خاصی دارید. به ما خبر دهید. از آنچه می دانید بهره ببریم.

 

چگونه فرش را روشن و براق کنیم؟

ممکن است بعد از مدتی برای شما اتفاق افتاده باشد که فرش ها یا قالیچه هایی که استفاده می کنید کدر و مات شده اند. و این موضوع شما را نگران می کند.

 

دلیل تیرگی فرش

گاهی تصور می شود که بهترین روش برای روشنایی فرش ، شستن فرش است. بله ، در موارد خاص که فرش بیش از حد کثیف است. فرش را باید به دست یکی از قالیشویان مجاز داد.

در غیر اینصورت میتوانید فرش خود را با استفاده از نمک برای شستشوی مجدد براق کنید.

 

به چه روش هایی میتوانیم فرش را براق کنیم؟

 

جارو برقی

ابتدا بالا و پایین فرش را کاملا تمیز کنید. شاید از خود بپرسید که چرا زیر فرش؟ گرد و غبار زیر فرش وجود دارد که ممکن است با چشم غیر مسلح دیده نشود. اما باعث مه زدگی فرش می شوند. در نتیجه زیر فرش را با دقت جاروبرقی کنید. بهتر است در صورت امکان ، قبل از تمیز کردن جاروبرقی برای پاک کردن گرد و غبار ، فرش را تکان دهید.

 

قلم مو

یک راه حل جالب میتواند برس کشیدن باشد. با سطح برسی که نم دار شده، کل سطح فرش را مسواک بزنید. تمام موها و موهای فرش را جمع کنید. به جای برس می توانید از چسب های پرزگیر نیز استفاده کنید.

 

استفاده از لکه برداری

فرش را با دقت بررسی کنید. اگر لکه ای در بخشی از آن وجود داشته باشد. لکه های فرش را پاک کنید. هر لکه روش منحصر به فرد خود را برای تمیز کردن دارد. لطفا توجه داشته باشید نوع لکه چیست و چه راه حلی برای پاکسازی آن لازم است.

 

جوش شیرین

مقدار کمی جوش شیرین را روی سطح ابری بریزید. سپس آن را با یک پارچه مرطوب کاملاً پاک کنید.

 

سرکه

با ترکیب سرکه سفید با کمی آب (نسبت سرکه به آب 1/4 ربع) و یک پارچه مرطوب می توانید سطح فرش یا فرش را تمیز کنید.

 

استفاده از شامپو فرش

یک راه حل استثنایی که می تواند اجرا شود، ترکیبی از شامپو فرش و آب است. حتما از شامپو فرش های استاندارد استفاده کنید. محلول را با یک اسفنج روی سطح قرار دهید. و بعد از تمیزکاری حتماً چندین ساعت روی فرش راه نروید.

 

نشاسته ذرت و نمک

نشاسته ذرت و مخلوط نکا را روی سطح فرش بریزید. سطح را پس از یک ساعت کامل وکیوم و جاروبرقی کنید. سپس با پارچه ای که ترجیحاً سفید است پاک کنید. فرش را تمیز کنید.

 

استفاده از بخارشویی

یکی دیگر از روش های روشن سازی فرش این است که می توانید از بخارشویی استفاده کنید. برای این کار ابتدا باید فرش را با جاروبرقی جارو کنید. سپس فرش را با بخارشویی تمیز کنید.

راه حل های ذکر شده در بالا. می تواند در مدت زمان کوتاه پاسخگو باشد. اما اگر انجام این مراحل برای شما دشوار است، بهتر است از یک کارخانه قالیشویی فرش بخواهید تا این کار را برای شما انجام دهد.

مطلب قبلی رفع سوختگی فرش با: سیگار، اتو، ذغال، قابلمه و...
مطلب بعدی "دودکش۲" در راه شبکه یک/ ماجرای قالیشویی آقا فیروز!
Print
382 رتبه بندی این مطلب:
1/0

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x

آخرین مطالب

RSS

پربازدیدترین مطالب

RSS
دی ان ان