Menu

اتحادیه قالیشویان و قالیبافان ری

فرش هوشمند ضدسقوط کیفیت بازی و ورزش را بهتر می‌کند!
اتحادیه قالیشویان ری
/ دسته ها: اخبار, اطلاعیه ها

فرش هوشمند ضدسقوط کیفیت بازی و ورزش را بهتر می‌کند!

فرش هوشمند مذکور قادر به محاسبه دقیق تحرکات افراد و نیز وضعیت بدنی آنها بدون نیاز به دوربین است. لذا می‌توان از آن برای دریافت بازخوردهایی در مورد تمرین‌های ورزشی استفاده کرد.

همچنین این فرش می‌تواند یک ابزار کمکی برای اجرای بهتر بازی‌های ویدئویی و نیز استفاده از هدست های واقعیت مجازی باشد. مساحت این فرش ۳.۳ متر مربع است و در درون آن ۹۹۰۰ حسگر نصب شده که همگی رسانا و دارای روکش حساس به فشار هستند.

زمانی که به بخش‌های مختلف این فرش فشار وارد شود، سیگنال‌های الکتریکی مختلفی در واکنش به میزان فشار ارسال می‌شوند و بر همین اساس بازخوردهایی در نظر گرفته می‌شود. از این سیگنال‌ها می‌توان برای تصحیح حرکات ورزشی و اصلاح شیوه راه رفتن، دراز کشیدن، نشستن، ورزش یوگا، ایستادن و غیره استفاده کرد.

حسگرهای یادشده می‌توانند یک مدل مجازی از یک شخص در حال حرکت بر روی فرش ترسیم کنند و بر همین اساس حرکات وی را زیر نظر بگیرند تا در صورت هرگونه اختلال در روند حرکت در مورد احتمال افتادن و سقوط وی هشدار دهند.

دقت این فرش در زمینه برآورد و شناسایی حرکات افراد بر روی خود به ۹۷ درصد می‌رسد و می‌تواند موقعیت هر فرد را با دقت ۱۰ سانتیمتر برآورد کند. نمونه اولیه این فرش با قیمتی کمتر از ۱۰۰ دلار ساخته شده و هنوز برنامه‌ای برای تولید انبوه آن وجود ندارد.

منابع: نیو اطلس و خبرگزاری مهر

مطلب قبلی هنگام خرید فرش، به چه نکاتی باید توجه کنیم؟
مطلب بعدی معرفی ماشین آلات شستشوی فرش
Print
215 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x

آخرین مطالب

RSS

پربازدیدترین مطالب

RSS
دی ان ان