Menu

اتحادیه قالیشویان و قالیبافان ری

نکات ریز و مهم در موگیری فرش ها در منزل که باید بدانید!
اتحادیه قالیشویان ری
/ دسته ها: مقالات

نکات ریز و مهم در موگیری فرش ها در منزل که باید بدانید!

یکی از مشکلاتی که همیشه هنگام تمیز کردن فرش ها، قالیچه ها و موکت ها وجود دارد ، تجمع موهای ریخته شده روی آنها است.

هر روز بین صد تا صد و پنجاه تکه موی انسان وجود دارد که معمولاً در فرش پنهان است و اغلب جارو برقی نمی شود. روش های مختلفی برای موگیری از فرش شما وجود دارد که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد.

1- یک راه حل یا در واقع بهترین راه برای خلاص شدن از موهای داخل فرش استفاده از حوله و آب است که با پاشیدن مقداری آب روی فرش خود و سپس کشیدن یک حوله خشک روی فرش مقدار زیادی از موهای داخل فرش جمع میشوند.

2- راه دیگر جاروبرقی با سری های ویژه خود است. برای این کار ابتدا سری جارو برقی را کاملا تمیز کنید ، سپس مکش جارو برقی را به حداکثر مقدار برسانید و فرش را تمیز کنید که در بیشتر موارد همیشه کمی مو روی فرش باقی می ماند که با چندبار انجام دادن این کار به همراه مورد 1 میتوانید مورها را تا میزان 90 درصد کاهش دهید.

3- روش دیگر استفاده از براکت های موجود در بازار است که برای جمع آوری فرش باید آن را روی فرش بکشید که البته این مورد برای خانه هایی که حیوانات خانگی مانند سگ یا گربه در آنها نگهداری می شود ، توصیه می شود. .

فرش های خود را قبل از شستن حتما موگیری کنید!!

یکی از مواردی که همیشه باید قبل از سپردن فرش ها به قالیشویان مجاز مورد استفاده قرار گیرد ، جاروبرقی کشیدن فرش است ، زیرا با جارو زدن فرش شما زباله هایی در فرش پیدا می کنید و فرش بدون هیچ زباله ای به شستشوی فرش می رود. البته ممکن است برخی از کارخانه های قالیشویی این عمل را انجام دهند.

نکته بسیار مهمتری که معمولاً فراموش می شود جمع کردن موهای فرش است ، زیرا موهای فرش هنگام شستشو به فرش می چسبد و از فرش خارج نمی شود و بعد از شستن موها هنوز در فرش هستند ، که شرایط بدی روی فرش ایجاد می کند.

بنابراین ، بسیار توصیه می شود که موهای خود را به خوبی گرفته و قبل از ارسال به قالیشویی، آنها را به خوبی جاروبرقی کنید. اکثر خانواده ها با این تصور که ما داریم فرش را به تمیزکننده فرش می فرستیم و دیگر نیازی به گرفتن مو و جاروبرقی نیست ، فرش های خود را با مو و پرز ، خاک و زباله به قالیشویی ها می فرستند که در نهایت نتیجه خوبی از شستشو نمی دهد.

ترفندهایی برای جلوگیری از موگرفتگی روی فرش های خانگی

همانطور که انداختن زباله و گرد و غبار روی فرش اجتناب ناپذیر است ، ریختن مو و جمع آوری مو بر روی فرش نیز امری اجتناب ناپذیر است.

فولیکول های موی فرش بیشتر در خانه هایی دیده می شود که افرادی با موهای بلند زندگی می کنند یا حیوانات خانگی را در خانه نگهداری می کنند.

یکی از راه های جلوگیری از تجمع بیش از حد مو در فرش ، کوتاهی مو است! برای جمع آوری موهای کمتر روی فرش

روش دیگر استفاده از روفرشی برای فرش ها است.

امیداریم که این مطالب برای شما مفید بوده باشد. اگر نظر یا سوالی داشتید حتما در قسمت کامنت ها برای ما ارسال کنید.

مطلب قبلی چگونه فرش را روشن و براق کنیم؟
مطلب بعدی رفع سوختگی فرش با: سیگار، اتو، ذغال، قابلمه و...
Print
483 رتبه بندی این مطلب:
4/0

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x

آخرین مطالب

RSS

پربازدیدترین مطالب

RSS
دی ان ان