Menu

اتحادیه قالیشویان و قالیبافان ری

هنگام خرید فرش، به چه نکاتی باید توجه کنیم؟
اتحادیه قالیشویان ری
/ دسته ها: اخبار, مقالات

هنگام خرید فرش، به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

اولین لازمه خرید فرش، صبور بودن است! قطعا انتخاب فرشی که باب میل شما باشد زمانبر است و حتی ممکن است چندین روز یا ماه طول بکشد. اما این مدت زمان برای افردای است که خیلی کمالگرا هستند اگر خیلی کمال گرا نیستید و در خرید سعی میکنید که به نکات خیلی ریز توجه نکنید، می توانید به سرعت فرش مورد نظر خود را پیدا کنید.

اما حتی اگر فرد کمال گرایی نیستید، بهتر است این واقعیت را بپذیرید که نمی توانید فرش مخصوص و مورد نظر خود را برای یک جلسه خرید پیدا کنید.

در فروشگاه های مختلف فرش های مورد علاقه خود گشت بزنید و به خود فرصت دهید با دقت به آنها نگاه کنید.

امروزه در دنیایی زندگی میکنیم که خدمات آنلاین بیخ گوشمان است! اگر عادت به خرید آنلاین دارید، میتوانید در فروشگاه های اینترنتی به دنبال طرح فرش موردنظر خود بگردید.

اگر ظاهر خوب از نظر حس و بافت جالب تر است ، می توانید فرش را به صورت آنلاین خریداری کنید.

گره های فرش را  به دقت بررسی کنید! مخصوصاً اگر فرشی که انتخاب می کنید دستبافت باشد. یادتان نرو که حتما پشت فرش یا قالی را حتماً بررسی کنید!به طور کلی ، فرش های دستباف بسیار ارزشمند هستند.

برخی از فرش های دستباف ضخیم تر و برخی دیگر نازک هستند. این برای منطقه ای که برای فرش در نظر گرفته اید مهم است.

شاید برایتان جالب باشد که فرش های گرانقیمت و با کیفیت، نازک تر هستند و ضخامت کمتری دارند ، به خصوص اگر از جنس تمام ابریشم باشند.

شاید با کمی پول بیشتر بتوانید فرش بهتری تهیه کنید. یک فرش خوب، ماندگاری بهتری دارد. و هنگام جابجایی یا شستشوی فرش مقاوم بوده و آسیبی نمی بیند.

همانطور که گفته شد، فروشگاه های فرش آنلاین را نیز فراموش نکنید.

اگر کودک در منزل دارید، حتما از او هم نظر بخواهید که کدام فرش را مناسب میداند. البته که اجازه دهید فرش اتاقش را خودش انتخاب کند!

وقتی تصمیم گرفتید فرش مورد علاقه خود را بخرید. و اگر می خواهید فرش خود را به بهترین شکل حفظ کنید ، هنگام خرید یک حصیر پلاستیکی در همان اندازه تهیه کنید. به طور کلی ، لایه های نازک از مواد مانند لاستیک و جوت بهترین انتخاب هستند. دور از ضخامت ، نوعی پد وافل که باعث فرسودگی فرش می شود. پد، فرش را بیشتر نگه می دارد و از چسبیدن آن به کف چوب سخت جلوگیری می کند.

در پایان اگر تجربه ای در خرید فرش داشتید حتما با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

مطلب قبلی آشنایی با فرش ابریشم ماشینی
مطلب بعدی فرش هوشمند ضدسقوط کیفیت بازی و ورزش را بهتر می‌کند!
Print
426 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x

آخرین مطالب

RSS

پربازدیدترین مطالب

RSS
دی ان ان