Menu

اتحادیه قالیشویان و قالیبافان ری

پاک کردن لکه خمیر بازی ( اسلایم ) از روی مبل
اتحادیه قالیشویان ری
/ دسته ها: مقالات

پاک کردن لکه خمیر بازی ( اسلایم ) از روی مبل

قطعا اگر نحوه پاک کردن لکه ها و مواد شیمیایی مانند خمیر بازی را ندانید نه تنها لکه پاک نمیشود بلکه کار بدتر از قبل نیز خواهد شد.اگر شما فرزند دارید قطعا میدانید که خمیر بازی یکی از جذاب ترین ابزار های بازی و سرگرمی کودکان هستند. در واقع جلوگیری از استفاده این اسباب بازی برای کودکان اجتناب ناپذیر است.

در این بین گاهی اتفاق هایی میفتد که این لحظات شیرین برای کودکان را به لحظاتی تلخ برای بزرگسالان تنبدیل میکند! به این صورت که در هنگام بازی کودکان با خمیر بازی قسمتی از این مواد شیمیایی به مبل چسبیده میشود.اما نگران نباشید.در این مقاله نحوه پاک کردن لکه خمیر بازی از روی مبل را به شما آموزش خواهیم داد.

اسلایم ها یا همان خمیر بازی از مواد شیمایی و صنعتی ساخته میشود. ریختن قسمتی از اسلایم یا خمیر بازی بر روی مبل ممکن است باعث از بین رفتن رنگ مبل شود یا اینکه پس از مدتی باعث تیره شده قسمت ذکر شده خواهد شد.

بهترین روش درمان پیشگیری است! بهتر است قبل از اینکه خمیر بازی یا همان اسلایم بر روی مبلمان شما بچسبد و دردسر از بین بردن این لکه خاطر شما را مکدر کند، یک محیطی مخصوص برای بازی با این اسباب بازی دوست داشتنی فراهم کنید. محیطی دور از مبلمان شما.

چگونه لکه خمیر بازی (اسلایم) را از روی مبل پاک کنیم؟

در هر صورت اگر قسمتی از این ماده صنعتی بر روی مبلمان دوست داشتی شما ریخت باید بدانید که اگر هرچه سریعتر اقدام به رفع آن کنید کار شما آسان تر خواهد بود و پیشامد کمتری نیز خواهد داشت.

مقاله مرتبط : پاک کردن لکه اسلایم از روی فرش

1-اسلایم یا خمیر بازی را تا جایی که میتوانید از روی مبل بردارید. این کار را میتوانید با استفاده از انگشتانتان یا چاقو به صورتی که پشت چاقو را بر روی قسمت مورد نظر بکشید. هرچقدر که این ماده کمتر بر روی مبل شما باقی بماند، کار شما در مراحل بعدی برای از بین بردن لکه اسلایم از روی مبل راحت تر خواهد بود.

توجه: اگر اسلایم سفت شده و به مبل چسبیده است میتوانید با استفاده از یخ قسمت مورد نظر را خنک کنید. این کار باعث میشود که اسلایم راحت تر از مبل جدا شود.

2- مقداری آب مقطر را بر روی یک پارچه سفید و تمیز بریزید. به این دلیل که آب مقطر فاقد مواد معدنی موجود در آب شیرین است، احتمال خیلی کمی وجود دارد که رنگ مبل را تغییر دهد. سپس آب اضافی پارچه را بگیرید. با پارچه مرطوب شده با آب مقطر، شروع به از بین بردن لکه های اسلایم کنید.

توجه: اگر همچنان لکه اسلایم پابرجاست، میتوانید از محلول سرکه و آب ( به میزان 50، 50 ) استفاده کنید. قبل از این که با استفاده از این محلول شروع به از بین بردن لکه اسلایم کنید، برای این که مطمئن شوید که این محلول رنگ پارچه مبل شما را تغییر نخواهد داد، ابتدا بر روی قسمتی از مبل که قابل مشاهده نیست، این کار را انجام دهید. زیراکه ممکن است این محلول در برخی از پاچه ها باعث تغییر رنگ پارچه شود.

مقاله مرتبط : چگونه فرش را با سرکه تمیز کنیم؟

3- پاچه مرطوب را روی قسمتهایی که هنوز قبل مشاهده هستند، قرار دهید و با دست روی آن فشار بیاورید. سپس این کار را با قسمت هایی از پارچه که هنوز تمیز هستند امتحان کنید. این کار را تا زمانی که لکه کاملا از بین برود تکرار کنید.

مقاله مرتبط : پاک کردن همه نوع لکه از روی فرش به آسانی

مطلب قبلی تعرفه جدید قالیشویی اتحادیه (شستشوی عید) سال 98
مطلب بعدی شستشوی فرش های سیل زدگان پلدختر
Print
9094 رتبه بندی این مطلب:
3/3

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x

آخرین مطالب

RSS

پربازدیدترین مطالب

RSS
دی ان ان