Menu

اتحادیه قالیشویان و قالیبافان ری

پاک کردن چسب قطره ای و چسب مایع از روی فرش
اتحادیه قالیشویان ری
/ دسته ها: مقالات

پاک کردن چسب قطره ای و چسب مایع از روی فرش

وجود لکه ها بر روی سطوح مختلف باعث ایجاد منظره ای ناخوشایند میشود.مخصوصا اگر بر روی فرش باشد.یکی از این نوع لکه ها میتواند چسب مایع یا قطره ای باشد. پاک کردن و برطرف کردن جای چسب ها مایع بسیار مهم است. به این دلیل که پس از چسبیدن به سطح فرش اگر در برداشتن آن بی اعتنایی شود، به مرور زمان رنگ قسمت چسبیده شده و الیاف فرش تغییر میکند. درنتیجه پس از این اتفاق، سریعا در برطرف نمودن این مشکل اقدام کنید.

 

پاک کردن چسب قطره ای و مایع از روی فرش

اولین کاری که باید برای پاک کردن لکه چسب مایع انجام دهید این است که یک پارچه نخی را بر روی فرش بگذارید و روی آن را با اتویی با درجه متوسط اتو کنید. این عمل را تا زمانی که چسب به پارچه بچسبد انجام دهید.

برای برطرف نمودن لکه چسب های قوی مانند چسب دو قلو و چسب قطره ای و یا چسب یک دو سه، با توجه به جنس الیاف فرش بر روی قسمت موردنظر، چند قطره استون ریخته و به آرامی و با احتیاط چسب را از قسمت موردنظر جدا کنید.

موارد مهم :

برای برداشتن چسب با اتو، حتما از پارچه نخی استفاده کنید به این دلیل که پارچه های پلاستیکی نه تنها لکه را به خود نمیگیرد بلکه خود این پارچه ها باعث بدتر شدن این مساله خواهند شد. پس حتما در استفاده از این روش از پارچه نخی استفاده کنید.

در روش برطرف نمودن لکه چسب قطره ای از روی فرش با استفاده از استون، حتما قبل از اینکه این محلول را بر روی قسمت مورد نظر بریزید، برای اینکه مطمئن شوید که به بافت و رنگ و الیاف فرش شما آسیبی نمیرساند، مقداری از این محلول را بر روی قسمت از فرش که در دید نیست تست کنید که از بروز این پیشامد ناگوار جلوگیری شود.

همچنین در استفاده از استون باید بسیار مراقب باشید و فقط مقداری از استون را با قطره چکان بر روی چسب خشک شده بریزید تا شاهد تغییر رنگ و آسیب به بافت فرش نباشید.

مطلب قبلی پاک کردن لکه خمیر بازی ( اسلایم ) از روی فرش
مطلب بعدی تعرفه جدید قالیشویی اتحادیه (شستشوی عید) سال 98
Print
36300 رتبه بندی این مطلب:
2/8

8 نظر در مطلب "پاک کردن چسب قطره ای و چسب مایع از روی فرش" ثبت شده است

بيژن

سلام در چند نقطه فرش دستى خيلى قديمى چسب مايه ريخته بود ولى خشك شد با رهنمايي شما برنامه اول استفاده از اطو را انجام دادم اما نتيجه نگرفتم ولى ميترسم از آستون استفاده كنم نظر شما چيه. ممنونم از راهنايي شما ( آيا نفت نتيجه ميده ) ؟


اتحادیه قالیشویان ری

در پاسخ به "بیژن"

سلام

به علت حساس بودن فرش های دستبافت بهتر است که این مورد را به قالیشویان مجاز و حرفه ای بپسارید.


آرزو

سلام ببخشید روی فرش چسب ناخن قوی ریخته خیلی سفت شده اصلا نمیره چیکار کنم


نادی

چسب ناخن سفت ریخته رو فرش و ازبین نمیره برای پاک کردن ازچی استفاده کنم


اتحادیه قالیشویان ری

در پاسخ به "آرزو" و "نادی":

اگر با دستورالعمل بالا نتوانستید این مورد را رفع کنید بهتر است فرش خود را برای جلوگیری از آسیب به تار و پود آن، به یک قالیشویی که در این زمینه متخصص میباشد ارائه دهید.


نازنین

روی فرش من موم اپیلاسیون ریخته چیکارش کنم


مینا

سلام خسته نباشید بابت مقاله خوبتون

در بین روفرشی ‌هایی که هستن من شنیدم روفرشی کش دار و روفرشی ترک دوام بیشتری داره حالا انکه روفرشی کش دار ترک بشه تهییه کرد یا نه خودش ی مسئله جداس و همه جا روفرش کش دار اونم با جنس ترک رو ندارم خواستم بگم کسی جایی رو میشناسه که داشته باشه؟ من خود ی جا رو پیدا کردم به اسم رویان خواب


حسین

سلام روی فرش چسب 1-2-3 ریخته شده برای پاک کردن آن باید چکار کنم

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x

آخرین مطالب

RSS

پربازدیدترین مطالب

RSS
دی ان ان