Menu

اتحادیه قالیشویان و قالیبافان ری

چگونه فرش ها را در مقابل ویروس کرونا ضدعفونی کنیم؟
اتحادیه قالیشویان ری

چگونه فرش ها را در مقابل ویروس کرونا ضدعفونی کنیم؟

یکی از مسائلی که در روز های آخر سال 98 با آن دست به گریبان هستیم، انجام مراقبت های لازم و ضروری برای پیشگیری از کرونا می باشد، این ویروس جزء آن دسته از ویروس های کشنده می باشد گرچه که میزان تلفات و مرگ و میر در این ویروس تقریبا 3 درصد اعلام شده اما فراگیر چیزی که باعث ترس و نگرانی برای این بیماری شده، فراگیر بودن آن است به صورتی که در اواخر سال ، کشور های زیادی را به خود درگیر کرده است و به سرعت در حال انتشار می باشد.

همانطور که گفته شد، قدرت انتشار کرونا بسیار زیاد است، درنتیجه این ویروس خیلی زود از فردی به فرد دیگر انتقال پیدا می کند و حتی منجر به مرگ می شود.

کرونا ویروس، اولین بار است که به وجود آمده و به همین دلیل هنوز دارو یا واکسنی برای پیشگیری یا مقابله با آن وجود ندارد.

پس یکی از راه های پیشگیری این ویروس ضدعفونی کردن لوازم منزل میباشد، البته نه همه آن ها! این ویروس از جمله ویروس هایی است که چگالی بالایی دارد و به همین دلیل یکی از بیشترین مکان هایی که ممکن است آلوده باشند، سطح زمین رو فرش ها هستند.

برای ضدعفونی کردن فرش (ماشینی) میتوانید از مواد شوینده و الکل استفاده کنید، اما برای اینکه به بافت فرش آسیب وارد نشود، بهترین راه برای ضدعفونی کردن فرش، استفاده از بخارشو است. این نکته نیز هائز اهمیت است که این ویروس در دمای بالا از بین خواهد رفت.

اگر درشرف خرید فرش هستید، بسته به بودجه ای که دارید، پیشنهاد میکنیم به سمت فرش های ماشینی آنتی باکتریال بروید. این فرش ها مقاومت بیشتری در برابر نفوذ میکروب ها و ویروس ها دارند.

مطلب قبلی بهترین فرش دستبافت برای کدام شهر است؟
مطلب بعدی مراقب شرکت‌های خدماتی، نظافتی و قالیشویی غیرمجاز باشید!
Print
2429 رتبه بندی این مطلب:
3/1

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x

آخرین مطالب

RSS

پربازدیدترین مطالب

RSS
دی ان ان