Menu

اتحادیه قالیشویان و قالیبافان ری

چیدمان فرش در منزل: تزیین منزل با فرش مناسب
اتحادیه قالیشویان ری
/ دسته ها: مقالات

چیدمان فرش در منزل: تزیین منزل با فرش مناسب

چیدمان فرش در پذیرایی یکی از مهمترین عواملی است که اگر به درستی انجام شود و در فضای داخلی قرار گیرد تاثیر به سزایی در دکوراسیون داخلی شما خواهد داشت، به همین منظور در این مطلب شما را با بهترین روش چیدمان فرش در منزل آشنا کرده ایم.

یکی از مهمترین لوازمی که جلوه و تاثیر بسیار زیادی در زیبایی ظاهر دکوراسیون شما خواهد داشت، فرش است. فرش ها معمولا نقش به سزایی دربزرگتر یا کوچکتر دیده شدن فضای داخلی شما دارند. یکی از عواملی که علاوه بر طرح و نقش تاثیر زیادی در بهتر دیدن فرش ها به خصوص در فضایی مثل نشیمن دارد، چیدمان فرش در پذیرایی است؛ به همین منظور در این مطلب قصد داریم شما را با پاسخ سوال یکی از کاربران در مورد چیدمان فرش در پذیرایی آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

سوال: من به تازگی دو دست فرش دستبافت 9 و 6 متری برای خانه 90 متری مان خریداری کرده ایم، می خواستم بدانم بهترین چیدمان فرش درپذیرایی چگونه است که تمام بخش های خانه را پر کند؟

پاسخ: یکی از رایج ترین اشتباهات در چیدمان فرش اصرار بر پر کردن تمام بخش های دکوراسیون است، بهتر است در هنگام چیدمان فرش به این نکته توجه داشته باشید که بهتر است بخشی از فضای کف شما مثل سرامیک و پارکت مشخص باشد، مگر آنکه کف منزل شما موزاییک باشد که در آن صورت باید حتما پیش از مفروش کردن خانه با فرش ها سطح کف را با موکت هایی به رنگ خنثی بپوشانید تا الزامی برای پهن کردن فرش ها در تمام قسمت خانه وجود نداشته باشد.

چیدمان فرش در پذیرایی

برای داشتن مناسب ترین چیدمان فرش در پذیرایی بهتر است فرش را به شکلی پهن کنید که مبلمان به طور کامل و یا در حد پایه های جلویی مبلمان روی آن قرار بگیرد، این ترفند این امکان را به دکوراسیون منزل شما می دهد که به صورت یک پارچه دیده شود.

اگر فضای آپارتمان شما کوچک است می توانید تمام اجزا مبلمانتان مثل پایه ها را خارج از محدوده ی فرش ها قرار دهید اما حتما توجه داشته باشید که طول فرش شما با مبل و یا کاناپه ی شما برابر باشد تا فضای شما منسجم تر دیده شود.

مطلب قبلی تفاوت فرش و گلیم دستبافت
مطلب بعدی درگذشت رئیس اتحادیه قالیشویان ری "حاج خسرو ملاکریمی"
Print
1899 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x

آخرین مطالب

RSS

پربازدیدترین مطالب

RSS
دی ان ان